Anioły Rodzić po ludzku 2022 - laureatki
Anioły Rodzić po ludzku 2022 - laureatki

Statystyki konkursu:

158 41 133 476 82 746 814 41 71 7 144 370 13 104 221 8

3685 oddanych głosów.

0 głosów w tym tygodniu.

Cudowna kobieta, bardzo zaangażowana w swoją pracę, opiekuńcza, pomocna i serdeczna.
Niezwykła położna, zawsze pomocna, z ogromną wiedzą oraz sercem na dłoni. Bardzo się cieszę, że spotkałam ją na swojej drodze.
Anioł twardo stąpający po ziemi, ale najlepsza. Dodatkowo wokół siebie ma inne anioły i nie zostawi Cię samej !
Dzięki Niej wspominam swój poród jako jedno z najwspanialszych wydarzeń w życiu.!
Najlepsza położna. Jak anioł opiekowała się trójką moich dzieci, a wkrótce weźmie pod swoje skrzydła naszego czwartego synka.
Prawdziwy Anioł na ziemi. Całe życie bałam się porodu, a dzięki Niej wspominam go z uśmiechem i radością. Był to najcudowniejszy dzień mojego życia.
Ma wielkie serce, a dodatkowo przez wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie zna się na swojej pracy jak nikt inny.
Służyła dobrą radą, wiedzą i wsparciem, kiedy wraz z maleństwem najbardziej jej potrzebowałam i szukałam po omacku kolejnych rozwiązań.
Wspaniała, wrażliwa kobieta pełna pasji dla swojej pracy, z której czerpie ogromną radość, pomimo trudów, jakie niesie ten zawód .
Ciepła osoba. Potrafi uskrzydlić dobrym słowem. Przy niej żaden ból nie jest straszny. Ogromne serce do drugiego człowieka.

Kapituła konkursu:

Elżbieta Cherezińska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Elżbieta Cherezińska

Z wykształcenia teatrolożka, specjalizuje się w powieści historycznej. Zadebiutowała w 2005 roku napisaną wspólnie z Szewachem Weissem literacką biografią ambasadora.

Tematykę Holokaustu kontynuowała w Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum jednak największą popularność przyniosły jej cykle powieści średniowiecznych: Północna droga (czterotomowa opowieść o Skandynawii w czasach wikingów), Harda, Królowa - powieści o Świętosławie, córce Mieszka I, królowej czterech tronów (wkrótce jako THE WIDOW QUEEN zadebiutuje na rynku amerykańskim) i Odrodzone Królestwo o czasach króla Przemysła II i Władysława Łokietka. Przykłada wielką wagę do historycznego detalu, śledzi odkrycia archeologiczne, współpracuje z najlepszymi polskimi historykami, łącząc wiedzę z brawurowo konstruowaną fabułą, dzięki czemu jej powieści osiągnęły status bestsellerowych. Ważnym aspektem jej twórczości są portrety kobiece, przywraca zapomniane władczynie pokazując ponadczasowe aspekty kobiecości. Czytając jej powieści asystujemy przy wielu porodach i śledzimy pracę dawnych położnych. Prywatnie: matka dwóch córek, mieszka pod Kołobrzegiem.

Justyna Dąbrowska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Justyna Dąbrowska

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, certyfikowana psychoterapeutka EAP. Pracuje w podejściu zintegrowanym. Ukończyła Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji oraz szkolenie „Parent infant psychotherapy” w Anna Freud Center.

Zajmuje się pracą z kobietami w okresie okołoporodowym, terapią relacji rodzic-niemowlę. Szkoli młodych psychoterapeutów i psychoterapeutki. Pisze, redaguje i publikuje. Jako autorka wydała między innymi: „Matka młodej matki”, „Nie ma się czego bać. Rozmowy z Mistrzami” oraz "Miłość jest warta starania".
fot Maciej Zienkiewicz

Lara Gessler - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Lara Gessler

Restauratorka, socjolożka, autorka książek „Słodki Zielnik Lary”, „Orzechy i Pestki” oraz e-boków o tematyce kulinarnej.

Fachu uczyła się od najlepszych mistrzów w akademiach kulinarnych oraz restauracjach Londynu i Nowego Jorku. Współwłaścicielka warszawskiej restauracji „Słodki słony” i właścicielka „Pracowni Kulinarnej Lary Gessler”.
Pasjonatka sportu i podróży, brała udział w programie AMERYKA EXPRESS. Tworzy cykl filmów na You Tube „KTOŚ MI POWIEDZIAŁ” oraz „Jedzenie z... „Ą”,„Ę”, które cieszą się ogromną popularnością. Prowadzi warsztaty kulinarne, gdzie dzieli się swoim długoletnim doświadczeniem. Pasję do gotowania odziedziczyła po mamie - słynnej restauratorce Magdzie Gessler i tacie – cukierniku. Niedawno sama została mamą małej Neny.

Agnieszka Jucewicz - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Agnieszka Jucewicz

dziennikarka od 2002 roku związana z „Gazetą Wyborczą”, autorka i współautorka książek o tematyce psychologicznej, m.in. „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” (z Grzegorzem Sroczyńskim), „Czując. Rozmowy o emocjach”, oraz "Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików" (z Magdaleną Kicińską)


Dorota Karkowska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Prof. dr hab. n. praw. Dorota Karkowska

Dwukrotna absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, doktorka habilitowana nauk prawnych. Zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się w obszarach: prawa medycznego, prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.

Działalność naukowa i edukacyjna ściśle związana z działalnością w organizacjach pozarządowych na rzecz ochrony praw człowieka w sektorze opieki zdrowotnej, autorka wielu publikacji z zakresu prawa medycznego. Prezeska Fundacji Ius Medicine, członkini Rady Fundacji i ekspertka w Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, członkini Komisji Ekspertów ds. Zdrowia przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, członkini Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, przewodnicząca Mazowieckiej Komisji Orzekającej o Zdarzeniach Medycznych, Doradczyni Prezeski Rady Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Dyrektorka Centrum Wsparcia Organizacji Pacjentów przy Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej; Członkini Rady Nadzorczej Lege Farmaciae, członkini Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego; ekspertka Fundacji Rodzić po Ludzku, przedstawicielka Rzecznika Praw Pacjenta, Nagroda Rzecznika Praw Pacjenta - Zasłużony dla Ochrony Praw Pacjenta

Alicja Kost  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Alicja Kost

Autorka książki "Pierwsze lata życia matki" i współautorka "Wspieralnika rodzicielskiego", od ośmiu lat autorka popularnego bloga mataja.pl na którym w oparciu o dowody naukowe stara się wspierać rodziców - mamy zwłaszcza - i zdejmować z nich presję.


Agnieszka Lisiecka - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Agnieszka Lisiecka

Kieruje praktyką prawa pracy kancelarii Wardyński i wspólnicy. Zajmuje się indywidualnym oraz zbiorowym prawem pracy. Jest odpowiedzialna za praktykę procesową w sprawach z tego zakresu.

Doradza w restrukturyzacjach zatrudnienia obejmujących transfery pracowników, outsourcing oraz zwolnienia grupowe. Ma doświadczenie w problematyce układów zbiorowych pracy, pakietów socjalnych oraz rozwiązywania sporów zbiorowych. Jej praktyka procesowa obejmuje w szczególności spory związane z ustaleniem istnienia lub rozwiązania stosunku pracy, szkodę na osobie, a także spory dotyczące naruszenia dóbr osobistych pracowników, mobbingu oraz dyskryminacji. Doradza również w zakresie ochrony danych osobowych pracowników, bierze udział w audytach w sprawach o przestępstwa gospodarcze, a także w programach zgodności (compliance) w celu identyfikacji i eliminacji ryzyk. Ukończyła szkolenie bazowe z zakresu mediacji oraz specjalistyczne szkolenie z zakresu mediacji w postępowaniu z prawa pracy i mediacji w organizacji.

Magda Mołek - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Magda Mołek

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna z 25-letnim stażem. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Szkoły Reportażu.

Od wielu lat specjalizuje się w rozmowach z ludźmi. W swoim zawodzie przeszła wszystkie szczeble dziennikarskiej kariery, będąc dokumentalistką, reporterką, prowadzącą, wydawczynią i producentką telewizyjną. Pomysłów na rozmowy dostarczają jej spotkania z ludźmi, literatura i kino. Zaangażowana w społeczną kampanię "Rodzić po ludzku" od roku. Prowadzi swój kanał na YouTube’ie „W MOIM STYLU”. Pracuje nad pierwszą książką, która będzie zbiorem rozmów z inspirującymi kobietami. Już wkrótce do posłuchania będą jej podcasty o zdrowiu seksualnym kobiet.

Joanna Pietrusiewicz- kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Joanna Pietrusiewicz

Prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku, ekspertka ds. praw kobiet w opiece okołoporodowej, od lat zaangażowana w działania na rzecz przestrzegania praw człowieka w opiece okołoporodowej, propagatorka idei opieki okołoporodowej opartej na szacunku i potrzebach kobiet.

Członkini ministerialnego zespołu zajmującego się poprawą opieki okołoporodowej w Polsce, zespołu opracowującego standard organizacyjne opieki okołoporodowej w Polsce - akt prawny regulujący prawa kobiet w ciąży, porodzie i połogu.

Joanna Puchała  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Joanna Puchała

Współwłaścicielka Baby Design Group. Z branżą dziecięcą związana od ponad 20 lat.

To, co ma dla niej szczególne znaczenie, to dbałość o jakość produktów. Ta zawsze przekłada się na komfort i bezpieczeństwo dzieci. To właśnie dlatego marka Espiro, jako jedna z niewielu na rynku, może poszczycić się własnym laboratorium technicznym. Dbamy o to, aby ułatwiać rodzicielstwo i tworzyć tylko piękne wspomnienia. Wierzymy, że radosne i aktywne poznawanie świata to najlepsza droga do szczęścia.

Jakub Puzicki  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Jakub Puzicki

Zawodowo od 20 lat związany z branżą kosmetyczną. Od 2017 jako dyrektor generalny Laboratoires Expanscience Polska – marki kosmetycznej Mustela, produktów kosmetycznych i specjalistycznych dla kobiet w ciąży oraz dla dzieci od 1 dnia życia.

„Wykorzystując siłę marki, która od lat działa w oparciu o poszanowanie środowiska oraz lokalnych społeczności z dumą wspieramy inicjatywy oraz organizacje pozarządowe mające na celu poprawę opieki okołoporodowej oraz zwiększenie świadomości praw kobiet w Polsce. Jako marka, która może poszczycić się wyjątkową certyfikacją B-Corp mamy w tym zakresie szczególne zobowiązanie. ” Prywatnie jestem szczęśliwym mężem oraz ojcem dwóch wspaniałych synów. Uwielbiam długie podróże motocyklowe, żeglarstwo oraz spacery z psami po lesie.

Ewa Wietrak  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Ewa Wietrak

Z wykształcenia farmaceutka, z zamiłowania Promotorka Karmienia Piersią, naukowo zakręcona na punkcie mleka kobiecego. Lubi angażować się w akcje społeczne szczególnie te edukacyjne związane z karmieniem piersią („Mleko Mamy Rządzi”, „Koniec Zabawy w Chowanego”).

Dodatkowo próbuje zgłębiać naukowo, dlaczego geny nie są naszym przeznaczeniem. Na co dzień menadżerka w Nutropharmie i mamadżerka w domu. Obie funkcje uwielbia. O właściwy poziom endorfin w jej życiu dbają dzieci i dwa puchate króliki. Jakiś czas temu odkryła, że mięso jest be i bardzo sobie to odkrycie ceni.

Zofia Zborowska-Wrona  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Zofia Zborowska-Wrona

Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Studiowała także w The Lee Strasberg Film and Theatre Institute w Los Angeles.

Po raz pierwszy na dużym ekranie pojawiła się w filmie Janusza Majewskiego – „Złoto dezerterów”. Użyczyła swojego głosu w filmach animowanych i grach komputerowych. Aktywnie zaangażowana w działania na rzecz poprawy losu zwierząt, zwłaszcza tych przebywających w schroniskach. Od lat wspiera m.in. Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach. Konsekwentnie propaguje ideę wegetarianizmu i weganizmu oraz zwraca uwagę społeczeństwa na kwestię zaprzestania prowadzenia testów na zwierzętach, zwłaszcza w branży kosmetycznej. Od niespełna roku mama Nadziejki.