Akademia Rodzenia Zakopane

Województwo:
małopolskie

Miasto:
Zakopane

Adres:


Szpital:


Kontakt:
502485787, 537575755 akademiarodzeniazakopane@gmail.com Akademia Rodzenia Zakopane

Program szkoły rodzenia

Co zyskasz dzięki spotkaniom w Akademii Rodzenia? 1. Będziesz wiedziała jakie zmiany zachodzą w Twoim ciele i jaki jest ich wpływ na przebieg ciąży. Poznasz korzystne nawyki, dowiesz się jak w bezpieczny sposób wzmacniać i rozluźniać swoje ciało, w tym mięśnie dna miednicy oraz jak zadbać o ciążę bez bólu poprzez stosowanie odpowiednich ćwiczeń. Będziesz wiedziała, jak uchronić się przed rozstępem mięśnia prostego brzucha i dowiesz się jak stosować masaż uelastyczniający tkanki krocza. 2. Świadomie przygotujesz się do porodu siłami natury: poznasz symptomy zwiastujące rozpoczęcie porodu i przebieg poszczególnych jego faz, poznasz też naturalne metody rozkręcania akcji porodowej. Poznasz niefarmakologiczne metody łagodzenia intensywnych doznań porodowych, jak: oddech, pozycje wertykalne, akumpresura, elektrostymulacja i inne. Świadomie przygotujesz się do porodu poprzez cesarskie cięcie- dowiesz się jakie są procedury oraz jak taki poród przebiega. 3. Zyskasz kompetencje w obszarze psychologicznego przygotowania do porodu- będziesz wiedziała jak zadbać o poczucie bezpieczeństwa niezbędne w porodzie, jak zredukować obawy i negatywne przekonania oraz jak tworzyć i internalizować dobrą wizję godnego porodu, zwiększając swoje szanse na to, by był on pięknym i wzmacniającym doświadczeniem. Poznasz pomocne techniki relaksacyjne i szereg narzędzi wspierających dbanie o Twój dobrostan psychiczny w ciąży i początkach rodzicielstwa. 4. Poznasz podstawowe prawa i możliwości jakie zapewnia Ci standard opieki okołoporodowej, stworzysz plan porodu, który będzie je uwzględniał i dowiesz się jak stosować asertywną komunikację wobec personelu medycznego tak, by zadbać o optymalną współpracę w tym ważnym dla Was momencie życia. 5. Zyskasz wiedzę o fizjologii połogu, o tym jak właściwie zadbać o higienę po porodzie siłami natury oraz po cieciu cesarskim, jak przebiega właściwa pionizacja, ergonomia dnia codziennego i jak zapewnić sobie spokojny powrót do formy po porodzie. Poznasz ćwiczenia wspierające mięśnie dna miednicy po porodzie, redukujące rozejście mięśnia prostego brzucha i jego reedukację. Będziesz potrafiła właściwie pielęgnować i pracować z blizną. 6. Poznasz zalecane przez fizjoterapeutów sposoby pielęgnacji dziecka- jak kąpać, przewijać, ubierać, karmić stymulując jednocześnie prawidłowy rozwój malucha i nie przeciążając siebie: podnoszenie i noszenie dziecka, optymalne pozycje do karmienia. Porozmawiamy też o wyprawce do szpitala i o tym, co będzie przydatne w pielęgnacji maluszka i mamy.
Osoby prowadzące zajęcia

Małgorzata Dudek Fizjoterapia i trening kobiet Podhale, Anna Krzyściak-Bach psychologia okołoporodowa, Agnieszka Szpot Fizjoterapia Intima

Szkoła bezpłatna

Nie
Cennik


Dodatkowe informacje

Praktyczne warsztaty dla Rodziców, którzy chcą spokojnie i uważnie wkroczyć w nową rolę, zdobyć aktualną wiedzę na temat tego jak praktycznie zadbać o ciało i psychikę Mamy w ciąży, porodzie i połogu oraz aktywnie budować zasoby niezbędne, by zapewnić dobry start dla siebie i dziecka. Wspólnie budujemy poczucie kompetencji i odpowiedzialności, przekonanie, że poród leży w naszych rękach a odpowiednie przygotowanie do tego wydarzenia oraz wzmacnianie dobrego nastawienia do porodu i początków rodzicielstwa, w dużym stopniu warunkują powodzenie, wpływają na dobrostan Mamy, Dziecka i całego systemu rodzinnego.