Bezpłatna Szkoła Rodzenia Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Województwo:
mazowieckie

Miasto:
Warszawa

Adres:
ul. Jana Nielubowicza 5

Szpital:


Kontakt:
https://cmwum.pl/szkola-rodzenia/ +48 504 123 099 szkolarodzenia@cmwum.pl https://www.facebook.com/cmwum


Program szkoły rodzenia

W trakcie kursu przyszłe Mamy: – dowiedzą się, jak przygotować się do porodu oraz co warto spakować do torby szpitalnej – dowiedzą się, na co powinny być gotowe podczas porodu siłami natury oraz cesarskiego cięcia – nauczą się karmić piersią – zdobędą praktyczne informacje związane z pielęgnacją noworodka – dowiedzą się, jakie szczepienia ochronne czekają malucha – poznają etapy rozwoju dziecka – przygotują się do połogu – zdobędą wiedzę dotyczącą aspektów życia płciowego w okresie ciąży i połogu – poznają zagadnienia związane ze zmianami psychicznymi zachodzącymi w czasie ciąży i po porodzie. Spotkania w ramach Szkoły Rodzenia prowadzone są w formule hybrydowej. Z części teoretycznej przyszłe Mamy mogą skorzystać online na platformie ClickMeeting. Poza spotkaniami mogą tam również znaleźć gotowe nagrania do odtworzenia w dowolnym czasie. Spotkania stacjonarne z położną i fizjoterapeutą odbywają się w sali wykładowej Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Jana Nielubowicza 5. Podczas warsztatów ćwiczone są praktyczne umiejętności obejmujące: – opiekę nad dzieckiem: pielęgnację, noszenie malucha i karmienie piersią – aktywny poród Udział osoby towarzyszącej jest bezpłatny. Szkoła Rodzenia prowadzona jest w dwóch wariantach. Wariant I – kurs pięciotygodniowy Zajęcia odbywają się w godzinach wieczornych. Obejmują trzy spotkania online na platformie ClickMeeting i dwa spotkania stacjonarne. Wariant II – kurs weekendowy Obejmuje dwa warsztaty prowadzone stacjonarnie w jeden weekend (każdy warsztat trwa trzy godziny). Dodatkowo przyszłe Mamy mają dostęp do gotowych nagrań dotyczących porodu i opieki nad maluchem.
Osoby prowadzące zajęcia

MAGDALENA ŁOSIK Magister położnictwa, położna z kilkunastoletnim stażem w prowadzeniu zajęć szkoły rodzenia. ALEKSANDRA WESOŁOWSKA Dr hab. n. o zdrowiu laktotechnolog, specjalistka w zakresie mleka kobiecego ZBIGNIEW LEW-STAROWICZ Prof. dr hab. med. psychiatra, seksuolog, certyfikowany psychoterapeuta ESTERA MICHALAK Magister położnictwa, Międzynarodowa Dyplomowana Konsultantka Laktacyjna – IBCLC MAREK POSOBKIEWICZ Lekarz specjalista chorób wewnętrznych, ekspert w zakresie stosowania szczepień ochronnych MAŁGORZATA PERL Magister, trenerka fitnessu medycznego z misją do uzdrawiania ludzi poprzez miłość do sportu

Szkoła bezpłatna

Tak
Cennik


Dodatkowe informacje

Udział w naszej Szkole Rodzenia jest bezpłatny* dla przyszłych Mam, które: – są zameldowane na pobyt stały lub czasowy na terenie Warszawy i rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym na terenie Warszawy – posiadają zaświadczenie o pobycie w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży lub w ośrodku pomocy społecznej, z którymi Urząd Miasta podpisał właściwą umowę *Finansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa Dla pozostałych mam, udział w naszej Szkole Rodzenia jest odpłatny. Cena wynosi 500 PLN.