Szkoła rodzenia Urszuli Tataj-Puzyny "Narodziny"

Województwo:
mazowieckie

Miasto:
Warszawa

Adres:
al. KEN 101

Szpital:
Warszawa, Centrum Medyczne ŻELAZNA Sp.z o.o. Szpital Specjalistyczny św. Zofii

Kontakt:
www.narodziny.warszawa.pl +48664525298 dorota.zmuda.fmc@gmail.com https://www.facebook.com/Szkoła-Rodzenia-Urszuli-Tataj-Puzyny-461937900522455/

Reklama

Program szkoły rodzenia

FIZJOLOGIA PORODU Przebieg fizjologicznego porodu – symptomy porodu, fazy porodu, jak radzić sobie podczas porodu; znaczenie oddechu w porodzie; Cięcie cesarskie jako jedna z dróg porodu; PSYCHOLOGIA PORODU Jak przygotować się psychicznie do porodu – emocje i hormony w porodzie; znaczenie obecności osoby bliskiej; Farmakologiczne (ZZO) i pozafarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego – pozycje ułatwiające poród; KARMIENIE PIERSIĄ / SPOTKANIE Z LEKARZEM PEDIATRĄ Fizjologia powstawania pokarmu, pozycje do karmienia, karmienie piersią jako forma budowania relacji z dzieckiem; jak radzić sobie w sytuacjach trudnych; Charakterystyka okresu adaptacyjnego noworodka – omówienie najważniejszych zmian u noworodka wynikających z faktu życia poza ciałem matki; KĄPIEL I PIELĘGNACJA/ PREZENTACJA ZDJĘĆ NOWORODKA Pokaz kąpieli i pielęgnacji dziecka – ćwiczenia z lalkami, nauka chwytania i noszenia dziecka; kosmetyki, wyprawka dla dziecka; Prezentacja zdjęć noworodka – sytuacje szczególne; CZAS PO PORODZIE Fizjologia połogu, powrót do sprawności fizycznej po porodzie (ćwiczenia mięśni Kegla), psychologiczne aspekty połogu (blues baby, depresja poporodowa) – co się zmieni po porodzie w relacjach rodzinnych; Jak przygotować się psychicznie do pojawienia się dziecka w rodzinie; Ponadto każdorazowo dostosowujemy elementy kursu do potrzeb i oczekiwań uczestników. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!
Osoby prowadzące zajęcia

dr Urszula Tataj-Puzyna PROWADZĄCA Położna, mgr nauk o rodzinie, od kilkunastu lat prowadzi własną szkołę rodzenia. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracowała przez 20 lat jako położna – głównie w bloku porodowym Szpitala św. Zofii w Warszawie. Obecnie wykładowca w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. dr Marek Radzki Lekarz Pediatra, specjalista chorób dziecięcych II stopnia. Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Katedrze Pediatrii II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie i Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Dziecięcego Szpitala w Warszawie Agnieszka Iwan Położna położna, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie nauczyciel akademicki. Od początku swojej drogi zawodowej związana z Uczelnią. Lubi przekazywać wiedzę, rozwiązać wątpliwości i pomagać rodzicom w zakresie laktacji oraz opieki nad noworodkiem. Prywatnie mama Mikołaja.

Szkoła bezpłatna

Tak
Cennik


Dodatkowe informacje

Warsztaty pierwsza pomoc dla niemowlaka w każdy ostatni wtorek miesiąca Serdecznie zapraszamy na zajęcia dotyczące pierwszej pomocy dla niemowlaka. Nauczymy cię resuscytacji dzieci i niemowląt. Podpowiemy jak postępować w krwotokach, zranieniach, złamaniach, poparzeniach, ukąszeniach, zatruciach, zadławieniach u dzieci.

Położna
Położna
Położna
Położna
Położna
Położna
Położna
Położna