Szpital Powiatowy w Limanowej

Szpital Powiatowy w Limanowej - zdjęcie profilowe
Adres:
Piłsudskiego 61

Miasto:
Limanowa

Województwo:
małopolskie
Kontakt:
http://www.szpitallimanowa.pl centrala: 18 33 01700 szpitallimanowa@szpitallimanowa.pl
Stopień referencyjności oddziału położniczego: II
Stopień referencyjności oddziału neonatologicznego: II

Szpital w rankingu Rodzić po Ludzku.



Zobacz jak inne kobiety oceniają Szpital Powiatowy w Limanowej!

Generator wdzięczności dla szpitala
Wyślij podziękowania do: Szpital Powiatowy w Limanowej!

Za informacje prezentowane w tej sekcji odpowiada szpital. Ostatnia aktualizacja danych wykonana przez szpital: 2023-03-17 07:11:33
Szkoła rodzenia
Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego ul. Piłsudskiego 61 Bezpłatna Szkoła Rodzenia I piętro usytuowana obok Oddziału Ginekologii i Położnictwa Położna koordynująca: Doradca życia Rodzinnego Izabela Waligóra tel. 692 538 044 Cykl zajęć składa się z czterech spotkań organizowanych w każdy piątek. Spotkania odbywają się w Oddziale Położniczo – Noworodkowym w sali nr 19. Termin pierwszego spotkania cyklu to zawsze pierwszy piątek miesiąca. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość ustalenia spotkania indywidualnego w godzinach dogodnych dla przyszłych rodziców. Wykłady prowadzą: położne bloku porodowego, pielęgniarki neonatologiczne, doradca laktacyjny, doradca życia rodzinnego. Tematyka spotkań: przygotowanie do porodu, plan porodu, etapy (fazy porodu), karmienie piersią, pielęgnacja noworodka, połóg.
Czy szkoła rodzenia jest bezpłatna?
Tak

Możliwość obejrzenia oddziału przed porodem
Tak

Dokumenty i wyniki badań wymagane przy przyjęciu do szpitala
karta ciąży, dokument tożsamości, grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał)

Czynności zazwyczaj wykonywane u kobiet przyjmowanych do porodu
zebranie wywiadu ogólnego i ginekologicznego, badanie ogólne, przeprowadzenie badania położniczego wewnętrznego, badanie KTG, badanie USG, omówienie planu porodu, zaznajomienie pacjentki z prawami pacjenta

Stanowiska do porodu.
Liczba sal jednoosobowych
3
Pomocny sprzęt
prysznic, worek sako, piłka, stołek porodowy, materac
Liczba sal jednoosobowych z oddzielnymi węzłami sanitarnymi
3
Liczba sal wieloosobowych
0
Pomocny sprzęt
0

Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu są dostępne w trakcie porodu
aktywność fizyczna - ruch, pozycje wertykalne, masaż, praca z oddechem, kąpiel/prysznic, muzykoterapia
Farmakologiczne metody łagodzenia bólu są dostępne w trakcie porodu
znieczulenie zewnątrzoponowe, analgezja wziewna, leki rozkurczowe

Poród do wody
Nie

Obecność osoby bliskiej w trakcie planowanego cesarskiego cięcia
Nie

Poród siłami natury po cesarskim cięciu (ang. VBAC – Vaginal Birth After)?
Tak

Obecność douli
Nie. Doula może towarzyszyć kobiecie korzystając z prawa do obecności osoby bliskiej.

Sale po porodzie.
Liczba sal jednoosobowych
2
Liczba 2-3 osobowych
8
Liczba sal 4 osobowych i większych
0

Pomoc laktacyjna
Pokój laktacyjny znajduje sie w Oddziale Neonatologii i Patologii Noworodka i jest dostępny 24 godziny na dobę. Każda pacjentka przebywająca w oddziale z noworodkiem jest objęta pomocą i wsparciem personelu w procesie karmienia u pacjentki przeprowadzany jest instruktaż teoretyczny i praktyczny. Otrzymuje również : Instruktaż dotyczący karmienia na piśmie. Dodatkowo w Szpitalu Poradnia Laktacyjna dostępna jest w godzinach pracy Poradni Neonatologicznej oraz w sytuacjach nagłych w oddziale. Działalność poradni obejmuje: naukę techniki karmienia piersią, praktyczny instruktaż podtrzymywania laktacji, porady dietetyczne dla karmiących matek, naukę technik relaksacyjnych - powrót do karmienia piersią, okresowe kontrole dzieci z niską urodzeniową masą ciała i małym przyrostem masy ciała, leczenie stanów zapalnych gruczołu piersiowego, porady z zakresu pielęgnacji noworodka i niemowlęcia. nauka planowania poczęć w okresie laktacji możliwość omówienia wszystkich problemów dotyczących karmienia piersią nie ujętych powyżej.

Możliwość konsultacji z psychologiem
W szpitalu pracuje psycholog, który jest zawsze do dyspozycji pacjentek. Mają one możliwość korzystania z pomocy psychologa w razie zaistniałej potrzeby o każdej porze. Personel oddziałów kieruje sie wobec pacjentek życzliwością, empatią, wsparciem i pomocą. Przy każdym porodzie asystuje lekarz neonatolog by w razie zaistniałej potrzeby udzielić pomocy noworodkowi. W ten sposób kobieta rodząca uzyskuje poczucie pełnego bezpieczeństwa w momencie porodu.

Godziny odwiedziny
Zaleca się odwiedziny pacjentek od 12.00 do 20.00 na Oddziale Ginekologii i Położnictwa. Nie ma miejsca wyznaczonego na odwiedziny bliskich. Rodzina przebywa w sali, w której hospitalizowana jest pacjentka. Od godziny 12.00 do 20.00 zaleca się odwiedziny bliskich na Oddziale Noworodków i Patologii Noworodka.Nie ma ograniczeń odwiedzin w Oddziale Noworodkowym. Rodzina przebywa w sali, w której hospitalizowana jest pacjentka. Zgodnie z zaleceniem Dyrekcji, odwiedziny w ww oddziałach odbywają się również innych godzinach dogodnych dla rodziców, bliskich, rodziny.

Imię i nazwisko ordynatora/ koordynatora oddziału położniczego
lek. Leszek Pieniążek
Imię i nazwisko oddziałowej oddziału położniczego
położna Agnieszka Kunicka-Mamak
Imię i nazwisko ordynatora/ koordynatora oddziału neonatologicznego
lek. Ewa Sarota-Olesiak
Imię i nazwisko oddziałowej oddziału neonatologicznego
piel. Bogumiła Stanisz

Dane statystyczne za poprzedni rok zamieszcza szpital
Liczba porodów
1046
Odsetek cesarskich cięć
38%
Odsetek nacięć krocza
58%

Opłaty pobierane w szpitalu
Szpital w chwili obecnej nie pobiera opłat.

Wyposażenie dostosowane do potrzeb kobiet, które mają trudności w poruszaniu się
Tak
Personel medyczny zna język migowy lub szpital korzysta z usług tłumacza języka migowego/tłumacza on-line
Tak
Dokumenty dostosowane do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych
Nie
Waga siedząca dostosowaną do potrzeb osób na wózkach
Nie
Toalety dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zgodnie z obowiązującymi przepisami
Tak
Do placówki i gabinetu może swobodnie (bez potrzeby pokonywania schodów i wysokich progów) dostać się osoba z niepełnosprawnością ruchową
Tak

Regulamin szpitala
Kontrakt z NFZ
Szpital posiada kontrakt z:
Szpital ma podpisany kontrakt z NFZ
Inne ważne informacje od szpitala
Przy oddziale Ginekologii i Położnictwa funkcjonuje Poradnia Ginekologii i Położnictwa, Pracownia USG, Szkoła Rodzenia. W Bezpłatnej Szkoła Rodzenia funkcjonującej przy oddziale prowadzone są zajęcia przez wykwalifikowany personel medyczny. Do Szkoły Rodzenia może zapisać się każda przyszła mama. Dodatkowo może towarzyszyć jej bliska osoba, ojciec dziecka, ale może to być również mama lub przyjaciółka. Na życzenie rodzącej i przy braku przeciwwskazań medycznych lekarz anestezjolog możne wykonać bezpłatnie znieczulenie zewnątrzoponowe. Przy każdym porodzie asystuje lekarz neonatolog. Szpital zapewnia mamom ubranka dziecięce i pieluchy tetrowe. Oddział Położniczy i Noworodkowy zorganizowana jest w systemie rooming-in, matka przebywa wraz z noworodkiem w tej samej sali pod opieką położnych i pielęgniarek Oddziału Noworodkowego. Noworodki zgodnie z zasadami przestrzeganymi w szpitalu przyjaznym dziecku karmione są w sposób naturalny. Położne -pielęgniarki udzielają pomocy matkom w zakresie karmienia piersią. W trakcie planowanego cięcia cesarskiego na sali operacyjnej nie możne być osoby bliskiej ale może ona uczestniczyć już w pierwszym badaniu noworodka tuż po narodzinach. W Oddziale Noworodkowym , który posiada II poziom referencyjny znajdują się 3 stanowiska INT, 3 stanowiska opieki ciągłej oraz 7 opieki pośredniej.

Nie ma jeszcze położnych przypisanych do tego szpitala.

Reklama

Reklama

Certyfikaty/tytuły jakie posiada szpital
Certyfikat ISO 9001: 2015 Systemu Zarządzania Jakością od 2006 roku Certyfikat Akredytacyjny przyznany przez Ministerstwo Zdrowia nr 2019/56 z 9 października 2019 roku. Polityka Jakości " Po pierwsze pacjent" Tytuł "Szpital Przyjazny Dziecku" WHO i UNICEF nadany przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią za osiągniecie wysokiego standardu opieki nad matką i noworodkiem oraz za realizację 10 kroków do udanego karmienia piersią Certyfikat Akredytacyjny Laboratorium Badawczego nr AB 1480 z dnia 11 grudnia 2019 roku. za spełnienie normy PN-EN ISO/IEC 17025;2018-22. Certyfikat "Bezpieczny Szpital to bezpieczny pacjent" od 12 października 2022 roku przyznany przez Koalicje na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.