1% dla Fundacji Rodzić po Ludzku #rodzicpoludzku.

„Gdzie jest moja mama… nie ma jej już trzy dni… nie rozumiem co się dzieje… jestem tu w szpitalu zupełnie sam… podobno to dla mojego dobra, żebym się nie zaraził…. dlaczego mi to robicie?…”.

Zalewa nas fala zgłoszeń od Was, zrozpaczonych matek i ojców, że Wasze noworodki w szpitalu  zostały bezpodstawnie odseparowane od  Was. To dla Was niewyobrażalnie trudne zostawić dziecko samo w obcym miejscu i nie móc go dotknąć, przytulić, ukoić głosem, który zna. Jedna z ostatnich wiadomości, którą otrzymałyśmy:

„Usłyszałam, że nie ma opcji, żeby być z dzieckiem, jeśli mam pozytywny test – nie ma takich warunków w szpitalu. Czułam się jak intruz, a przecież tylko chciałam się dowiedzieć, czy z córką wszystko w porządku, zapytać, kiedy ją zobaczę. Słyszałam, że jest pod dobrą opieką, że niczego jej nie brakuje, że jest tak jak było, że jak coś będzie nie tak, to przecież powiedzą… Zobaczyłam ją po raz pierwszy po 14 dniach od porodu, nie licząc jednego zdjęcia na komórce, które wyprosiłam.  Nadal boję się, co ta izolacja jej zrobiła. Mnie zostawiła w totalnej rozsypce.”

Kiedy słyszysz takie historie, prawdopodobnie czujesz złość i bezsilność, że nic nie możesz zrobić. My działamy za Ciebie. Od 25 lat walczymy o prawa kobiet w opiece okołoporodowej, wspieramy te, które proszą nas o pomoc, interweniujemy w szpitalach, u Rzecznika Praw Pacjenta i u Ministra Zdrowia, walczymy z bezduszną administracją i absurdalnymi przepisami.

To my działamy za Ciebie, a Ty pomóż nam reagować i wpłać 1% podatku

Dowiedz się, jak przekazać 1% podatku: https://rodzicpoludzku.pl/wspieraj-nas/przekaz-1-podatku/

Jak możesz wesprzeć działania Fundacji Rodzić po Ludzku w pandemii?

Sytuacja kobiet rodzących w pandemii jest bardzo trudna. Wiele z kobiet zwraca się do nas z prośbą o pomoc prawną. Nie chcemy nikogo zostawić bez wsparcia. Kobiety proszą nas o pomoc każdego dnia.

Żeby zapewnić kobietom wsparcie prawnika zatrudnionego na cały etat wystarczyłoby 19 zł miesięcznie od 300 osób. To niewiele, zaledwie 60 groszy dziennie, a zmienić może dużo. Czasami liczy się każda godzina.

Czy możemy na Ciebie liczyć?

Wystarczy, że ustawisz przelew cykliczny on-line lub stałe zlecenie na koncie w banku.

Numer konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001

Jak jeszcze możesz nas wesprzeć?

Możesz nas wesprzeć jednorazowo, wpłaty możesz dokonać na stronie: gdzierodzic.info/wspieram/

Możesz też zorganizować zbiórkę urodzinową na Facebooku i poprosić znajomych, żeby w ramach prezentu wsparli organizację, której misja jest dla Ciebie ważna: www.facebook.com/fundacjarodzicpoludzku/

Pamiętaj, że co roku możesz również przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji. KRS: 0000 150 773

Zmieniajmy porodówki! Razem.

Kiedy rodzi się Wasze dziecko, to Fundacja Rodzić po Ludzku jest organizacją najbliżej Was. Od blisko 25 lat. Działamy, aby ten jeden z najważniejszych momentów w życiu był dla Was wzmacniający i godny. To dla Ciebie monitorujemy porodówki, interweniujemy, prowadzimy portal GdzieRodzic.info, edukujemy personel medyczny. Wesprzyj nasze działania!