Anioły Rodzić po ludzku 2024
Anioły Rodzić po ludzku 2024

Statystyki konkursu:

69 22 35 23 7 151 228 102 21 115 166 14 69 54 2

1209 oddanych głosów.

40 głosów w tym tygodniu.

Cudowna kobieta, bardzo zaangażowana w swoją pracę, opiekuńcza, pomocna i serdeczna.
Niezwykła położna, zawsze pomocna, z ogromną wiedzą oraz sercem na dłoni. Bardzo się cieszę, że spotkałam ją na swojej drodze.
Anioł twardo stąpający po ziemi, ale najlepsza. Dodatkowo wokół siebie ma inne anioły i nie zostawi Cię samej !
Dzięki Niej wspominam swój poród jako jedno z najwspanialszych wydarzeń w życiu.!
Najlepsza położna. Jak anioł opiekowała się trójką moich dzieci, a wkrótce weźmie pod swoje skrzydła naszego czwartego synka.
Prawdziwy Anioł na ziemi. Całe życie bałam się porodu, a dzięki Niej wspominam go z uśmiechem i radością. Był to najcudowniejszy dzień mojego życia.
Ma wielkie serce, a dodatkowo przez wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie zna się na swojej pracy jak nikt inny.
Służyła dobrą radą, wiedzą i wsparciem, kiedy wraz z maleństwem najbardziej jej potrzebowałam i szukałam po omacku kolejnych rozwiązań.
Wspaniała, wrażliwa kobieta pełna pasji dla swojej pracy, z której czerpie ogromną radość, pomimo trudów, jakie niesie ten zawód .
Ciepła osoba. Potrafi uskrzydlić dobrym słowem. Przy niej żaden ból nie jest straszny. Ogromne serce do drugiego człowieka.

Kapituła konkursu:

Kach Błażejewska-Stuhr - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU 2024

Kach Błażejewska-Stuhr

dietetyk kliniczny i psychodietetyk

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkołę Główną Psychologii Społecznej. Doktorantka na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Współzałożycielka fundacji Kobiety bez diety.

Wyznaje zasadę, że jedzenie powinno być źródłem zdrowia i przyjemności. Chętnie gotuje i z radością eksperymentuje, najczęściej korzystając z lokalnych i sezonowych produktów. Uwielbia dietetyczne rozmowy, spotkania o tematyce zdrowotnej, z zainteresowaniem śledzi najnowsze doniesienia naukowe.

Merytoryczne zalecenia przekłada na praktyczne podpowiedzi i proste przepisy, by nikt nie pogubił się w dietetycznych meandrach. Z pasją dzieli się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami podczas warsztatów kulinarnych, wykładów czy wywiadów.

Felietonistka magazynu Zwierciadło oraz autorka programu „357 kęsów na śniadanie" w Radio 357, autorka podcastu "Poradnik pozytywnego żywienia".

Autorka kilkunastu książek, w tym serii czterech książek „Koktajle dla zdrowia i urody" (pierwsza część Koktajli wydana w 2015 roku była nominowana w prestiżowym konkursie Gourmand World Cookbook Awards – Najlepszej książki kulinarnej roku w kategorii „Koktajle") i Superkoktajle. Najnowsza pozycja to "Dieta planetarna".

Napisała 4 książki o żywieniu dzieci: „Odżywianie dzieci mądre i zdrowe", „Gotujemy pełną parą",„Uczta Małego Alergika" oraz „Zdrowie i pełne energii dziecko". Stworzyła plan żywieniowy w książce „Adios Kilogramos – kompleksowy plan odchudzania na 90 dni".

Wraz z Moniką Mrozowską napisała również dwie książki „Uczta dla dwojga – zdrowa dieta dla mamy i dziecka" oraz „Uczta dla maluszka".

Współautorka książki "Kobiety bez diety rozmowy bez retuszu".

Autorka ebooka "Jak Odżywiać się w ciąży".

Prowadzi bloga kachblazejewska.pl oraz instagramowy profil @kach_blazejewska_dietetyk.


Elżbieta Cherezińska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Elżbieta Cherezińska

Z wykształcenia teatrolożka, specjalizuje się w powieści historycznej. Zadebiutowała w 2005 roku napisaną wspólnie z Szewachem Weissem literacką biografią ambasadora.

Tematykę Holokaustu kontynuowała w Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum jednak największą popularność przyniosły jej cykle powieści średniowiecznych: Północna droga (czterotomowa opowieść o Skandynawii w czasach wikingów), Harda, Królowa - powieści o Świętosławie, córce Mieszka I, królowej czterech tronów (wkrótce jako THE WIDOW QUEEN zadebiutuje na rynku amerykańskim) i Odrodzone Królestwo o czasach króla Przemysła II i Władysława Łokietka. Przykłada wielką wagę do historycznego detalu, śledzi odkrycia archeologiczne, współpracuje z najlepszymi polskimi historykami, łącząc wiedzę z brawurowo konstruowaną fabułą, dzięki czemu jej powieści osiągnęły status bestsellerowych. Ważnym aspektem jej twórczości są portrety kobiece, przywraca zapomniane władczynie pokazując ponadczasowe aspekty kobiecości. Czytając jej powieści asystujemy przy wielu porodach i śledzimy pracę dawnych położnych. Prywatnie: matka dwóch córek, mieszka pod Kołobrzegiem.

Justyna Dąbrowska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Justyna Dąbrowska

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, certyfikowana psychoterapeutka EAP. Pracuje w podejściu zintegrowanym.

Ukończyła Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji oraz szkolenie „Parent infant psychotherapy” w Anna Freud Center. Zajmuje się pracą z kobietami w okresie okołoporodowym, terapią relacji rodzic-niemowlę. Szkoli młodych psychoterapeutów i psychoterapeutki. Pisze, redaguje i publikuje. Jako autorka wydała między innymi: „Matka młodej matki”, „Nie ma się czego bać. Rozmowy z Mistrzami”, "Miłość jest warta starania" oraz "Przeprowadzę Cię na Drugi Brzeg. Rozmowy o porodzie, traumie i ukojeniu".
fot Maciej Zienkiewicz

Sabina Jakubowska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Sabina Jakubowska

autorka powieści "Akuszerki" (nominowanej do Nagrody Literackiej Unii Europejskiej, Nagrody im. Gombrowicza i Nagrody Literackiej "Nike"),

a także "Domu na Wschodniej" - dla młodzieży (Nagroda Główna Tygodnika Powszechnego i Instytutu Książki w konkursie "Promotorzy Debiutów"). Absolwentka archeologii UJ, doktor nauk humanistycznych UJ. Doula certyfikowana należąca do Stowarzyszenia Doula w Polsce, nauczycielka i przede wszystkim mama.

Dorota Karkowska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Prof. dr hab. n. praw. Dorota Karkowska

Dwukrotna absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, doktorka habilitowana nauk prawnych. Zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się w obszarach: prawa medycznego, prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.

Działalność naukowa i edukacyjna ściśle związana z działalnością w organizacjach pozarządowych na rzecz ochrony praw człowieka w sektorze opieki zdrowotnej, autorka wielu publikacji z zakresu prawa medycznego. Prezeska Fundacji Ius Medicine, członkini Rady Fundacji i ekspertka w Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, członkini Komisji Ekspertów ds. Zdrowia przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, członkini Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, przewodnicząca Mazowieckiej Komisji Orzekającej o Zdarzeniach Medycznych, Doradczyni Prezeski Rady Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Dyrektorka Centrum Wsparcia Organizacji Pacjentów przy Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej; Członkini Rady Nadzorczej Lege Farmaciae, członkini Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego; ekspertka Fundacji Rodzić po Ludzku, przedstawicielka Rzecznika Praw Pacjenta, Nagroda Rzecznika Praw Pacjenta - Zasłużony dla Ochrony Praw Pacjenta

Alicja Kost  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Alicja Kost

Autorka książki "Pierwsze lata życia matki" i współautorka "Wspieralnika rodzicielskiego", od ośmiu lat autorka popularnego bloga mataja.pl na którym w oparciu o dowody naukowe stara się wspierać rodziców - mamy zwłaszcza - i zdejmować z nich presję.


Agnieszka Lisiecka - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU 2024

Agnieszka Lisiecka

adwokatka, ekspertka prawa pracy, Executive MBA

Od 25 lat specjalizuje się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy a także prowadzi praktykę procesową w tym zakresie. Doradza krajowym i zagranicznym przedsiębiorcom w sprawach z zakresu prawa pracy na każdym etapie ich działalności - na etapie zatrudnienia, kontynuacji oraz rozwiązania stosunku pracy. Jej obszarem szczególnego zainteresowania jest szeroko rozumiany obszar D&I w tym ochrona dóbr osobistych pracowników, równouprawnienie kobiet, przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji, polityka włączania i różnorodności, a także zgłaszania nieprawidłowości.

Jest członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Prawa Pracy (EELA) oraz założycielem i członkiem pierwszego zarządu krajowego Stowarzyszenia Prawa Pracy (SPP). Ma uprawnienia mediatora PCM. Od lat jest uznawana za wiodącego prawnika prawa pracy w prestiżowych międzynarodowych rankingach prawniczych Chambers&Partners oraz Legal500.

Angażuje się w działalność pro bono– od 2016 r. wspiera Fundację Rodzić po Ludzku a także min. na prośbę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka prowadziła sprawy dziennikarzy radiowych mediów publicznych.

Jest wspólnikiem kancelarii WiW, gdzie zbudowała i blisko już 15 lat kieruje praktyką prawa pracy.


Magda Mołek - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Magda Mołek

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna z 25-letnim stażem. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Szkoły Reportażu.

Od wielu lat specjalizuje się w rozmowach z ludźmi. W swoim zawodzie przeszła wszystkie szczeble dziennikarskiej kariery, będąc dokumentalistką, reporterką, prowadzącą, wydawczynią i producentką telewizyjną. Pomysłów na rozmowy dostarczają jej spotkania z ludźmi, literatura i kino. Zaangażowana w społeczną kampanię "Rodzić po ludzku" od roku. Prowadzi swój kanał na YouTube’ie „W MOIM STYLU”. Pracuje nad pierwszą książką, która będzie zbiorem rozmów z inspirującymi kobietami. Już wkrótce do posłuchania będą jej podcasty o zdrowiu seksualnym kobiet.

Joanna Pietrusiewicz- kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Joanna Pietrusiewicz

Prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku, ekspertka ds. praw kobiet w opiece okołoporodowej, od lat zaangażowana w działania na rzecz przestrzegania praw człowieka w opiece okołoporodowej, propagatorka idei opieki okołoporodowej opartej na szacunku i potrzebach kobiet.

Członkini ministerialnego zespołu zajmującego się poprawą opieki okołoporodowej w Polsce, zespołu opracowującego standard organizacyjne opieki okołoporodowej w Polsce - akt prawny regulujący prawa kobiet w ciąży, porodzie i połogu.

Anna Pulnar - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU 2024

Anna Pulnar

Ekspertka ds. CSR w Lidl Polska.

Jest odpowiedzialna m.in. za wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju firmy, raportowanie ESG, prowadzenie akcji społecznych i środowiskowych w firmie oraz komunikowanie kwestii związanych z CSR. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu ESG zarówno w obszarze retail, jak i branży bankowości.