O nas

Fundacja Rodzić po Ludzku jest organizacją pozarządową działającą od 25 lata na rzecz kobiet w ciąży oraz matek małych dzieci. Naszym celem jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich osób.

Sprawdzamy szpitale i oddziały położnicze, nagradzamy najlepsze placówki, a tam gdzie jest to konieczne interweniujemy. Od 2018 r. prowadzimy stały monitoring porodówek i na bieżąco, na portalu GdzieRodzic.info pokazujemy jak wygląda opieka oraz warunki w poszczególnych szpitalach.

Za swoje działania na rzecz poprawy jakości opieki okołoporodowej w Polsce, a także za skuteczne rzecznictwo oraz wsparcie praw kobiet, Fundacja otrzymała m.in. nagrodę WHO (2015 r.) oraz ONZ (2016 r.). Czytaj więcej o Fundacji.

Portal GdzieRodzic.info to tworzona przez Fundację od 7 lat baza szpitali i oddziałów położniczych w Polsce. Umożliwia wyszukiwanie i porównywanie placówek położniczych, pomaga wybrać kobietom miejsce do porodu. Obok informacji przekazanych przez szpitale na temat warunków, procedur i statystyk, na profilach placówek prezentujemy rankingi, oceny oraz wyniki ankiet wypełnianych przez kobiety w ramach akcji „Głos matek ma moc zmiany”.

Portal GdzieRodzic.info to także tworzona przez ekspertów baza wiedzy dla kobiet o ciąży, porodzie, połogu, noworodku oraz prawach okołoporodowych. Od 2019 r. portal zawiera również bazę położnych oraz bazę szkół rodzenia, tworzoną przez osoby z zewnątrz zakładające i prowadzące profile. Portal pomaga kobietom przygotować plan porodu oraz torbę do porodu.

Wspieraj nas!

Pomimo zmian, które zaszły na przestrzeni ostatnich 25 lat, nadal w wielu miejscach w Polsce prawa kobiet do godnego porodu, intymnych warunków czy profesjonalnego wsparcia po porodzie nie są respektowane. Dlatego Fundacja wciąż musi działać i stać na straży praw kobiet. Dowiedz się jak możesz pomóc!

Twórz z nami portal www.GdzieRodzic.info!

Portal jest współtworzony dzięki kobietom wypełniającym ankietę o swoim porodzie i opiece w szpitalu. Nie zapomnij wypełnić ankiety po porodzie. Każdy głos ma znaczenie! Każdy wpływa na prezentowane wyniki, ocenę szpitala oraz rankingi.

Jeżeli w naszej bazie szpitali brakuje jakiejś placówki, albo wiesz o zamknięciu jakiegoś szpitala lub oddziału – prosimy poinformuj nas! Pomoże nam to w aktualizowaniu bazy o szpitalach dla kobiet.

Kontakt: info@rodzicpoludzku.pl

Współpracuj z nami

Nasza strona utrzymuje się także dzięki zamieszczanym na niej reklamom. Serdecznie zapraszamy do współpracy firmy, które są zainteresowane dotarciem do przyszłych rodziców i rodziców małych dzieci, a oprócz tego chcą wspierać pozytywne zmiany w polskiej opiece okołoporodowej.

Kontakt:
Monika Piekarek
e-mail: monika.piekarek@rodzicpoludzku.pl
 

Zasady współpracy Fundacji Rodzić po Ludzku z biznesem (II sektor)