O nas

Fundacja Rodzić po Ludzku jest organizacją pozarządową działającą od 23 lata na rzecz kobiet w ciąży oraz matek małych dzieci. Naszym celem jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich osób.

Sprawdzamy szpitale i oddziały położnicze, nagradzamy najlepsze placówki, a tam gdzie jest to konieczne interweniujemy. Od 2018 r. prowadzimy stały monitoring porodówek i na bieżąco na portalu GdzieRodzic.info pokazujemy jak wygląda opieka oraz warunki w poszczególnych szpitalach.

Za swoje działania na rzecz poprawy jakości opieki okołoporodowej w Polsce, a także za skuteczne rzecznictwo oraz wsparcie praw kobiet Fundacja otrzymała m.in. nagrodę WHO (2015 r.) oraz ONZ (2016 r.). Czytaj więcej o Fundacji.

Portal GdzieRodzic.info to tworzona przez Fundację od 7 lat baza szpitali i oddziałów położniczych w Polsce. Umożliwia wyszukiwanie i porównywanie placówek położniczych, pomaga wybrać kobietom miejsce do porodu. Obok informacji przekazanych przez szpitale na temat warunków, procedur, statystyk, na profilach placówek prezentujemy rankingi, oceny oraz wyniki ankiet wypełnianych przez kobiety w ramach akcji „Głos matek ma moc zmiany”.

Portal GdzieRodzi.info to także tworzona przez ekspertów baza wiedzy dla kobiet o ciąży, porodzie, połogu, noworodku oraz prawach okołoporodowych. Od 2019 r. portal zawiera również bazę położnych oraz bazę szkół rodzenia, tworzoną przez osoby z zewnątrz zakładające i prowadzące profile. Portal pomaga kobietom przygotować plan porodu oraz torbę do porodu, a także stworzyć i wysłać skargę do szpitala.

Wspieraj nas!

Pomimo zmian, które zaszły na przestrzeni ostatnich 25 lat, nadal w wielu miejscach w Polsce prawa kobiet do godnego porodu, intymnych warunków czy profesjonalnego wsparcia po porodzie nie są respektowane. Dlatego Fundacja wciąż musi działać i stać na straży praw kobiet. Dowiedz się jak możesz pomóc!

Twórz z nami portal www.GdzieRodzic.info!

Portal jest współtworzony dzięki kobietom wypełniającym ankietę o swoim porodzie i opiece w szpitalu. Nie zapomnij wypełnić ankiety po porodzie. Każdy głos ma znaczenie! Każdy wpływa na prezentowane wyniki, ocenę szpitala oraz rankingi.

Jeżeli w naszej bazie szpitali brakuje jakiejś placówki, albo wiesz o zamknięciu jakiegoś szpitala lub oddziału – prosimy poinformuj nas! Pomoże nam to w aktualizowaniu bazy o szpitalach dla kobiet.

Kontakt: info@rodzicpoludzku.pl

Współpracuj z nami

Nasza strona utrzymuje się także dzięki zamieszczanym na niej reklamom. Serdecznie zapraszamy do współpracy firmy, które są zainteresowane dotarciem do przyszłych rodziców i rodziców małych dzieci, a oprócz tego chcą wspierać pozytywne zmiany w polskiej opiece okołoporodowej.

Kontakt:
Monika Piekarek
e-mail: monika.piekarek@rodzicpoludzku.pl

Zasady współpracy Fundacji Rodzić po Ludzku z biznesem (II sektor)