Wspierają nas

Pomoc To Moc jest ogólnopolską akcją prewencyjną PZU, skierowaną do społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych. Dzięki finansowemu wsparciu PZU wcielane są w życie projekty, które podnoszą poziom bezpieczeństwa i zwiększają ochronę zdrowia. Swoje pomysły mogą zgłaszać osoby fizyczne we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi oraz same organizacje np. stowarzyszenia i fundacje. PZU wspiera działania, które propagują zdrowy tryb życia i zwiększają bezpieczeństwo zgodnie z hasłem akcji „Zdrowa i bezpieczna rodzina”.
Fundusz prewencyjny, w ramach którego dotowane są projekty, służy zapobieganiu powstawania albo zmniejszaniu skutków zdarzeń losowych.
PZU zaprasza do udziału każdego, kto chce działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa i promować zdrowy tryb życia. Niezbędna jest współpraca z organizacją pozarządową, która czuwa nad realizacją projektu. Warto budować lokalne relacje, łączyć siły i angażować różne środowiska, by przyczynić się do ważnej zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie: www.pomoctomoc.pzu.pl

Polski Bank Komórek Macierzystych to największy w Polsce i Europie, a także trzeci największy bank na świecie zajmujący się pozyskiwaniem i przechowywaniem komórek macierzystych z krwi pępowinowej, łożyskowej oraz sznura pępowinowego.
W krwi pępowinowej zawarte są cenne komórki macierzyste, które mogą być wykorzystane w leczeniu ponad 80 chorób onkologicznych i hematologicznych. Celem bankowania jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecka lub jego najbliższej rodziny na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby wymagającej przeszczepienia komórek macierzystych. Materiał ten można pobrać tylko raz w życiu dziecka – podczas porodu. Krew pępowinową można przechowywać w laboratorium praktycznie bezterminowo, bez obaw o utratę jej cennych właściwości.
Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) powstał w 2002 roku, natomiast w 2006 roku, rozpoczął ekspansję międzynarodową pod marką FamiCord. Aktualnie grupa FamiCord oferuje usługi dla klientów min. w Polsce, Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Węgrzech, Rumunii, Szwajcarii, Włoszech, Łotwie, Litwie i Niemczech. Ponadto, świadczy usługi dla partnerów w: Szwecji, Danii, Serbii, Ukrainie, Egipcie, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Estonii, Luksemburgu oraz w krajach bałkańskich. Dodatkowo, Grupa inwestuje w rozwój usług w zakresie wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej (ATMP), uważanej za jeden z najważniejszych kierunków rozwoju medycyny.


 

Kancelaria Wardyński i Wspólnicy otacza opieką prawną portal GdzieRodzic.info
Kancelaria Wardyński i Wspólnicy jest jedną z największych niezależnych polskich firm prawniczych. Skupiamy się na potrzebach naszych klientów, pomagając im znaleźć skuteczne i praktyczne rozwiązanie najtrudniejszych problemów prawnych.
Firma doradza w wielu dziedzinach, ale jest szczególnie ceniona przez klientów i konkurencję za swoje usługi w dziedzinie własności intelektualnej, sporów, transakcji, nieruchomości i prawa pracy.
Obecnie w firmie jest ponad 100 prawników świadczących obsługę prawną w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, czeskim i koreańskim. Nasze biura znajdują się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem za pośrednictwem portalu dla prawników i przedsiębiorców (www.codozasady.pl), firmowego Rocznika oraz licznych publikacji i opracowań.
Aktywnie działamy i rozwijamy działalność pro bono.

Ania Wibig – Mama trójki dzieci. Fotografka porodowa. Założycielka Obiektywnie najpiękniejsze, (www.obiektywnienajpiekniejsze.pl), marki poświęconej dokumentalnej fotografii porodowej, miejsca w sieci, gdzie poród jest piękny. Jej zdjęcia z narodzin są nagradzane i wyróżnione w Polsce i na świecie oraz publikowane przez międzynarodowe portale poświęcone fotografii dziecięcej i artystycznej. Ostatnio jej fotografia z porodu zajęła drugie miejsce w ogólnoświatowym prestiżowym konkursie czarno-białej fotografii dziecięcej Child Photo Competition. Fotografując porody Ania pokazuje relacje między rodzicami oraz piękne emocje, które towarzyszą tym wyjątkowym chwilom. Mówi, że reportaż z narodzin to również najpiękniejsza sesja noworodkowa.

MediaMachina – twórcy portalu Gdzierodzic.info – to firma tworząca zarówno strony www dla biznesu i start-upów, jak i narzędzia dla NGO i instytucji. Założona przez pasjonatów technologii i komunikacji marketingowej, praktyków z wieloletnim doświadczeniem w sektorach organizacji pozarządowych, i biznesu, oferuje usługi wsparcia zarówno na etapie powstawania pomysłów na narzędzia, jak i ich wdrożenia i utrzymania. 

Szczególnie chętnie angażuje się w projekty dotyczące kultury i działań społecznych. 
Dla sektora NGO oferuje atrakcyjne warunki współpracy i zniżki.