Anioły Rodzić po ludzku 2020
Anioły Rodzić po ludzku 2020

W czasie pandemii Konkurs Anioły Rodzić po Ludzku dał możliwość kobietom wyrażenia wdzięczności położnym.

Każda z nich mogła oddać swoje dwa głosy na wybrane położne i dopisać do nich komentarz - wyrazy uznania. Następnie dziesięć znamienitych członkiń Kapituły Konkursu na podstawie liczby głosów i komentarzy wybrało po dwa Anioły z pięciu regionów: jedną położną pracującą w szpitalu i jedną położną pracującą w środowisku z kobietami.

Każda położna może założyć swój zawodowy profil na portalu, aby kobiety mogły ją znaleźć i podziękować w kolejnych edycjach konkursu głosowaniem oraz komentarzem. Zapraszamy do udziału!

Statystyki konkursu:

158 41 133 476 82 746 814 41 71 7 144 370 13 104 221 8

2552 oddanych głosów.

0 głosów w tym tygodniu.

Kapituła konkursu:

Katarzyna Branny - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Katarzyna Branny

Dyrektor Zarządzająca Johnson & Johnson w regionie CEE. Johnson & Johnson od ponad 100 lat dba o dobro i zdrowie Mam i Maleństw na całym świecie, oferując produkty i porady.

Jako szefowa organizacji wspieram kobiety w realizowaniu swoich ambicji zawodowych i spełnianiu się w roli mamy.

Elżbieta Cherezińska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Elżbieta Cherezińska

Z wykształcenia teatrolożka, specjalizuje się w powieści historycznej. Zadebiutowała w 2005 roku napisaną wspólnie z Szewachem Weissem literacką biografią ambasadora.

Tematykę Holokaustu kontynuowała w Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum jednak największą popularność przyniosły jej cykle powieści średniowiecznych: Północna droga (czterotomowa opowieść o Skandynawii w czasach wikingów), Harda, Królowa - powieści o Świętosławie, córce Mieszka I, królowej czterech tronów (wkrótce jako THE WIDOW QUEEN zadebiutuje na rynku amerykańskim) i Odrodzone Królestwo o czasach króla Przemysła II i Władysława Łokietka. Przykłada wielką wagę do historycznego detalu, śledzi odkrycia archeologiczne, współpracuje z najlepszymi polskimi historykami, łącząc wiedzę z brawurowo konstruowaną fabułą, dzięki czemu jej powieści osiągnęły status bestsellerowych. Ważnym aspektem jej twórczości są portrety kobiece, przywraca zapomniane władczynie pokazując ponadczasowe aspekty kobiecości. Czytając jej powieści asystujemy przy wielu porodach i śledzimy pracę dawnych położnych. Prywatnie: matka dwóch córek, mieszka pod Kołobrzegiem.

Justyna Dąbrowska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Justyna Dąbrowska

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, certyfikowana psychoterapeutka EAP. Pracuje w podejściu zintegrowanym. Ukończyła Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji oraz szkolenie „Parent infant psychotherapy” w Anna Freud Center.

Zajmuje się pracą z kobietami w okresie okołoporodowym, terapią relacji rodzic-niemowlę. Szkoli młodych psychoterapeutów i psychoterapeutki. Pisze, redaguje i publikuje. Jako autorka wydała między innymi: „Matka młodej matki”, „Nie ma się czego bać. Rozmowy z Mistrzami” oraz "Miłość jest warta starania".
fot Maciej Zienkiewicz

Dorota Karkowska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Prof. dr hab. n. praw. Dorota Karkowska

Dwukrotna absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, doktorka habilitowana nauk prawnych. Zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się w obszarach: prawa medycznego, prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.

Działalność naukowa i edukacyjna ściśle związana z działalnością w organizacjach pozarządowych na rzecz ochrony praw człowieka w sektorze opieki zdrowotnej, autorka wielu publikacji z zakresu prawa medycznego. Prezeska Fundacji Ius Medicine, członkini Rady Fundacji i ekspertka w Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, członkini Komisji Ekspertów ds. Zdrowia przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, członkini Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, przewodnicząca Mazowieckiej Komisji Orzekającej o Zdarzeniach Medycznych, Doradczyni Prezeski Rady Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Dyrektorka Centrum Wsparcia Organizacji Pacjentów przy Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej; Członkini Rady Nadzorczej Lege Farmaciae, członkini Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego; ekspertka Fundacji Rodzić po Ludzku, przedstawicielka Rzecznika Praw Pacjenta, Nagroda Rzecznika Praw Pacjenta - Zasłużony dla Ochrony Praw Pacjenta

Alicja Kost  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Alicja Kost

zawodowo biotechnolożka, a życiowo od sześciu lat autorka bloga mataja.pl na którym w oparciu o dowody naukowe stara się wspierać mamy, pokazując im, że nie są w tym wszystkim same.


Agnieszka Lisiecka - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Agnieszka Lisiecka

Kieruje praktyką prawa pracy kancelarii Wardyński i wspólnicy. Zajmuje się indywidualnym oraz zbiorowym prawem pracy. Jest odpowiedzialna za praktykę procesową w sprawach z tego zakresu.

Doradza w restrukturyzacjach zatrudnienia obejmujących transfery pracowników, outsourcing oraz zwolnienia grupowe. Ma doświadczenie w problematyce układów zbiorowych pracy, pakietów socjalnych oraz rozwi±zywania sporów zbiorowych. Jej praktyka procesowa obejmuje w szczególności spory związane z ustaleniem istnienia lub rozwiązania stosunku pracy, szkodę na osobie, a także spory dotyczące naruszenia dóbr osobistych pracowników, mobbingu oraz dyskryminacji. Doradza również w zakresie ochrony danych osobowych pracowników, bierze udział w audytach w sprawach o przestępstwa gospodarcze, a także w programach zgodności (compliance) w celu identyfikacji i eliminacji ryzyk. Ukończyła szkolenie bazowe z zakresu mediacji oraz specjalistyczne szkolenie z zakresu mediacji w postępowaniu z prawa pracy i mediacji w organizacji.

Anna Małek  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Anna Małek

Zawodowo od blisko 15 lat związana z mediami cyfrowymi, od kilku lat wydawczyni grupy tytułów zdrowie i parenting, w tym Poradnikzdrowie.pl, Mjakmama.pl, wformie24.pl.

Pracuję na stanowisku, które pozwala mi łączyć obowiązki z pasją i zainteresowaniami ekologią, zdrowym trybie życia, technologią i rodzicielstwem. W Mjakmama.pl prowadzimy wiele przedsięwzięć wspierających kobiety na różnych etapach macierzyństwa, takich jak Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży, Mama ma biznes, Karmię piersią naturalnie. Z wielką przyjemnością przyjęłam zaproszenie do Kapituły konkursu - Anioły Rodzić po Ludzku.

Magda Mołek - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Magda Mołek

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna z 25-letnim stażem. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Szkoły Reportażu. O

Od wielu lat specjalizuje się w rozmowach z ludźmi. W swoim zawodzie przeszła wszystkie szczeble dziennikarskiej kariery, będąc dokumentalistką, reporterką, prowadzącą, wydawczynią i producentką telewizyjną. Pomysłów na rozmowy dostarczają jej spotkania z ludźmi, literatura, w kino. Zaangażowana w społeczną kampanię "Rodzić po ludzku" od roku. Prowadzi swój kanał na YouTube’ie „W MOIM STYLU”. Pracuje nad pierwszą książką, która będzie zbiorem rozmów z inspirującymi kobietami. Już wkrótce do posłuchania będą jej podcasty o zdrowiu seksualnym kobiet.

Joanna Pietrusiewicz- kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Joanna Pietrusiewicz

Prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku, ekspertka ds. praw kobiet w opiece okołoporodowej, od lat zaangażowana w działania na rzecz przestrzegania praw człowieka w opiece okołoporodowej, propagatorka idei opieki okołoporodowej opartej na szacunku i potrzebach kobiet.

Członkini ministerialnego zespołu zajmującego się poprawą opieki okołoporodowej w Polsce, zespołu opracowującego standard organizacyjne opieki okołoporodowej w Polsce - akt prawny regulujący prawa kobiet w ciąży, porodzie i połogu.

Ewa Wietrak  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Ewa Wietrak

Z wykształcenia farmaceutka, z zamiłowania Promotorka Karmienia Piersią, naukowo zakręcona na punkcie mleka kobiecego. Lubi angażować się w akcje społeczne szczególnie te edukacyjne związane z karmienie piersią („Mleko Mamy Rządzi”, „Koniec Zabawy w Chowanego”).

Dodatkowo próbuje zgłębiać naukowo, dlaczego geny nie są naszym przeznaczeniem. Na co dzień menadżerka w Nutropharmie i mamadżerka w domu. Obie funkcje uwielbia. O właściwy poziom endorfin w jej życiu dbają dzieci i dwa puchate króliki. Jakiś czas temu odkryła, że mięso jest be i bardzo sobie to odkrycie ceni.