Anioły Rodzić po ludzku 2021

Statystyki konkursu:

250 113 151 155 15 190 927 87 148 12 541 299 16 33 448 10

3634 oddanych głosów.

głosów w tym tygodniu.

Mój anioł pomógł mi rozpocząć najpiękniejszą przygodę w moim życiu. Jestem ogromnie wdzięczna za pomoc, ciepło, za obecność zawsze w razie potrzeby.
Nie ma drugiego takiego ANIOŁA od spraw łatwych, trudniejszych lub zadań specjalnych.
Gotowa do pomocy o każdej porze! Zawsze z cenną radą popartą ogromnym doświadczeniem i wiedzą.
Rzetelna edukacja przed porodem, masa przekazanej wiedzy. Po porodzie ogromne wsparcie, duża wiedza na temat laktacji. Wsparcie nie tylko mamy ale też taty!
Pomogła mi zaufać swojemu instynktowi macierzyńskiemu i była wsparciem w najtrudniejszych sytuacjach.
Wspaniały człowiek, położna z powołania, pełna empatii, wspierająca, oswajająca kobiety z porodem naturalnym.
Ogromna wiedza i doświadczenie, ciągle ucząca się jeszcze więcej, by jeszcze lepiej pomagać. Zawod jest jej powolaniem i pasja.
Daje ogrom wsparcia i ciepła i poczucie, że zawsze można liczyć na pomoc w potrzebie.
Cudowna położna, o wielkim sercu, wiedzy i klasie. Ktokolwiek ja chociaż raz ją spotka to wie, że to prawdziwy Anioł. Jak to się mówi - człowiek dusza.
Dała mi wsparcie w najczarniejszych momentach połogu, uratowała moje karmienie piersią, ale chyba i mojego "ducha".
Cudowna osoba, empatyczna, wspierająca, posiada ogromną wiedzę, zawsze chętna do pomocy.
Zdecydowanie położna-anioł. Niezwykle oddana swoim pacjentkom, a to dlatego że pracę traktuje jak misję.
Jest fachowcem, opiekunką, ale przede wszystkim Dobrą Duszą przy każdym porodzie i dla każdej mamy i dziecka.
Cudowna kobieta! Istny Anioł empatyczna, nie wiem co bym bez niej zrobiła. Jeśli kiedykolwiek miałabym urodzić kolejne dziecko to tylko z nią.
Położna o złotym sercu. Wiecznie uśmiechnięta, dobra osoba, która zaraża swoją pozytywną energią.
Ciche, wsłuchane towarzyszenie... troska, wsparcie, mobilizacja - my spotkaliśmy naszego Anioła na ziemi.
W czasie pandemii była bardzo dużym wsparciem dla mnie i dla męża, przygotowując nas do tak ważnego momentu. Kobieta z powołaniem.
Położna jak skarb. Ciepła, pomocna,uśmiechnięta,wspierająca w każdej sytuacji, pełna wiedzy. O takiej położnej marzyłam przy swoim pierwszym maleństwie.
O wszystko można zapytać, nie wyśmieje a doradzi. Pełen profesjonalizm, bardzo dobry kontakt zarówno z mamą jak i dzieckiem. Nigdy nie odmawia pomocy.
Zajęcia że szkoły rodzenia prowadzi pierwszorzędnie. Po uczestnictwie w nich już nie trzeba obawiać się porodu, bo wiadomo co się dzieje i dlaczego.
Kobieta, która towarzyszy, otacza opieką, jest pełna wrażliwości, otrze łzę, zrobi herbatę, będzie leżeć na ziemi, kucać, masować jeśli tego potrzeba. ANIOŁ.
Bo jest moim Aniołem. Zawsze ciepła i otwarta. Przy niej czuję się bezpieczna i wręcz kochana tylko dlatego że jestem.
Daje z siebie wszystko co najlepsze, potrafi uspokoić jak nikt inny. Jednym słowem przytulić i ukoić. Kiedy się uśmiecha to jakby świeciło słońce.
Karolina to osoba o wielkim sercu, zaangażowaniu, potrafiąca przemienić salę porodową w miejsce pełne miłości, uczucia, wzajemnej akceptacji. Wyjątkowa osoba.
Położna, która sprawiła, że nasz poród był przeżyciem wręcz mistycznym. Masaż, wspólne przechodzenie skurczy, asekuracja podczas oddechu. Dała nam cudowne wspomnienia z narodzin naszego synka.”
Jest ciepła i wspierająca, a do tego bardzo doświadczona i szczera. Po prostu chce się z nią rodzić.
Jest cudownym człowiekiem, na którego zawsze można liczyć. Ma ogromną wiedzę medyczną i bardzo chętnie wspiera młode mamy. Po prostu Anioł!
Z cierpliwością anioła oraz pełną rzetelnościa odpowie na każde nurtujące pytanie.Taka położna to anioł.
Anioł to mało powiedziane! Nie znam drugiej osoby która z takim zaangażowaniem wykonuje swoją pracę.
Za ciepło i zaangażowanie. Za możliwość rozmowy o wszystkim i służenie dobrą radą. Za cudowna opiekę i przede wszystkim, za to jak kocha swoją pracę.
Wspaniała położna z powołania. A do tego dobry człowiek.
Ciepła, otwarta, podąża za kobieta, posiada ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Stawia na dobro - kobiety i dziecka.
Zaangażowana w edukację przedporodową, empatyczny poród i wspieranie kobiet w ich wyborach.
Pełen profesjonalizm. Mogłam jej w pełni zaufać i przede wszystkim czułam że ja i moje dziecko jesteśmy dobrze zaopiekowani.
Przyjęła na świat 3 moich dzieci. Przy wszystkich porodach byłem obecny. Widziałem jak pomagała mojej żonie. Wiedza doświadczenie chęć pomocy.

Kapituła konkursu:

Elżbieta Cherezińska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Elżbieta Cherezińska

Z wykształcenia teatrolożka, specjalizuje się w powieści historycznej. Zadebiutowała w 2005 roku napisaną wspólnie z Szewachem Weissem literacką biografią ambasadora.

Tematykę Holokaustu kontynuowała w Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum jednak największą popularność przyniosły jej cykle powieści średniowiecznych: Północna droga (czterotomowa opowieść o Skandynawii w czasach wikingów), Harda, Królowa - powieści o Świętosławie, córce Mieszka I, królowej czterech tronów (wkrótce jako THE WIDOW QUEEN zadebiutuje na rynku amerykańskim) i Odrodzone Królestwo o czasach króla Przemysła II i Władysława Łokietka. Przykłada wielką wagę do historycznego detalu, śledzi odkrycia archeologiczne, współpracuje z najlepszymi polskimi historykami, łącząc wiedzę z brawurowo konstruowaną fabułą, dzięki czemu jej powieści osiągnęły status bestsellerowych. Ważnym aspektem jej twórczości są portrety kobiece, przywraca zapomniane władczynie pokazując ponadczasowe aspekty kobiecości. Czytając jej powieści asystujemy przy wielu porodach i śledzimy pracę dawnych położnych. Prywatnie: matka dwóch córek, mieszka pod Kołobrzegiem.

Justyna Dąbrowska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Justyna Dąbrowska

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, certyfikowana psychoterapeutka EAP. Pracuje w podejściu zintegrowanym. Ukończyła Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji oraz szkolenie „Parent infant psychotherapy” w Anna Freud Center.

Zajmuje się pracą z kobietami w okresie okołoporodowym, terapią relacji rodzic-niemowlę. Szkoli młodych psychoterapeutów i psychoterapeutki. Pisze, redaguje i publikuje. Jako autorka wydała między innymi: „Matka młodej matki”, „Nie ma się czego bać. Rozmowy z Mistrzami” oraz "Miłość jest warta starania".
fot Maciej Zienkiewicz

Lara Gessler - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Lara Gessler

Restauratorka, socjolożka, autorka książek „Słodki Zielnik Lary”, „Orzechy i Pestki” oraz e-boków o tematyce kulinarnej.

Fachu uczyła się od najlepszych mistrzów w akademiach kulinarnych oraz restauracjach Londynu i Nowego Jorku. Współwłaścicielka warszawskiej restauracji „Słodki słony” i właścicielka „Pracowni Kulinarnej Lary Gessler”.
Pasjonatka sportu i podróży, brała udział w programie AMERYKA EXPRESS. Tworzy cykl filmów na You Tube „KTOŚ MI POWIEDZIAŁ” oraz „Jedzenie z... „Ą”,„Ę”, które cieszą się ogromną popularnością. Prowadzi warsztaty kulinarne, gdzie dzieli się swoim długoletnim doświadczeniem. Pasję do gotowania odziedziczyła po mamie - słynnej restauratorce Magdzie Gessler i tacie – cukierniku. Niedawno sama została mamą małej Neny.

Dorota Karkowska - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Prof. dr hab. n. praw. Dorota Karkowska

Dwukrotna absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, doktorka habilitowana nauk prawnych. Zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się w obszarach: prawa medycznego, prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.

Działalność naukowa i edukacyjna ściśle związana z działalnością w organizacjach pozarządowych na rzecz ochrony praw człowieka w sektorze opieki zdrowotnej, autorka wielu publikacji z zakresu prawa medycznego. Prezeska Fundacji Ius Medicine, członkini Rady Fundacji i ekspertka w Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, członkini Komisji Ekspertów ds. Zdrowia przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, członkini Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, przewodnicząca Mazowieckiej Komisji Orzekającej o Zdarzeniach Medycznych, Doradczyni Prezeski Rady Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Dyrektorka Centrum Wsparcia Organizacji Pacjentów przy Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej; Członkini Rady Nadzorczej Lege Farmaciae, członkini Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego; ekspertka Fundacji Rodzić po Ludzku, przedstawicielka Rzecznika Praw Pacjenta, Nagroda Rzecznika Praw Pacjenta - Zasłużony dla Ochrony Praw Pacjenta

Alicja Kost  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Alicja Kost

zawodowo biotechnolożka, a życiowo od sześciu lat autorka bloga mataja.pl na którym w oparciu o dowody naukowe stara się wspierać mamy, pokazując im, że nie są w tym wszystkim same.

Agnieszka Lisiecka - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Agnieszka Lisiecka

Kieruje praktyką prawa pracy kancelarii Wardyński i wspólnicy. Zajmuje się indywidualnym oraz zbiorowym prawem pracy. Jest odpowiedzialna za praktykę procesową w sprawach z tego zakresu.

Doradza w restrukturyzacjach zatrudnienia obejmujących transfery pracowników, outsourcing oraz zwolnienia grupowe. Ma doświadczenie w problematyce układów zbiorowych pracy, pakietów socjalnych oraz rozwiązywania sporów zbiorowych. Jej praktyka procesowa obejmuje w szczególności spory związane z ustaleniem istnienia lub rozwiązania stosunku pracy, szkodę na osobie, a także spory dotyczące naruszenia dóbr osobistych pracowników, mobbingu oraz dyskryminacji. Doradza również w zakresie ochrony danych osobowych pracowników, bierze udział w audytach w sprawach o przestępstwa gospodarcze, a także w programach zgodności (compliance) w celu identyfikacji i eliminacji ryzyk. Ukończyła szkolenie bazowe z zakresu mediacji oraz specjalistyczne szkolenie z zakresu mediacji w postępowaniu z prawa pracy i mediacji w organizacji.

Anna Małek  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Anna Małek

Zawodowo od blisko 15 lat związana z mediami cyfrowymi, od kilku lat wydawczyni grupy tytułów zdrowie i parenting, w tym Poradnikzdrowie.pl, Mjakmama.pl, wformie24.pl.

Pracuję na stanowisku, które pozwala mi łączyć obowiązki z pasją i zainteresowaniami ekologią, zdrowym trybie życia, technologią i rodzicielstwem. W Mjakmama.pl prowadzimy wiele przedsięwzięć wspierających kobiety na różnych etapach macierzyństwa, takich jak Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży, Mama ma biznes, Karmię piersią naturalnie. Z wielką przyjemnością przyjęłam zaproszenie do Kapituły Konkursu Anioły Rodzić po Ludzku.

Magda Mołek - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Magda Mołek

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna z 25-letnim stażem. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Szkoły Reportażu.

Od wielu lat specjalizuje się w rozmowach z ludźmi. W swoim zawodzie przeszła wszystkie szczeble dziennikarskiej kariery, będąc dokumentalistką, reporterką, prowadzącą, wydawczynią i producentką telewizyjną. Pomysłów na rozmowy dostarczają jej spotkania z ludźmi, literatura i kino. Zaangażowana w społeczną kampanię "Rodzić po ludzku" od roku. Prowadzi swój kanał na YouTube’ie „W MOIM STYLU”. Pracuje nad pierwszą książką, która będzie zbiorem rozmów z inspirującymi kobietami. Już wkrótce do posłuchania będą jej podcasty o zdrowiu seksualnym kobiet.

Joanna Pietrusiewicz- kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Joanna Pietrusiewicz

Prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku, ekspertka ds. praw kobiet w opiece okołoporodowej, od lat zaangażowana w działania na rzecz przestrzegania praw człowieka w opiece okołoporodowej, propagatorka idei opieki okołoporodowej opartej na szacunku i potrzebach kobiet.

Członkini ministerialnego zespołu zajmującego się poprawą opieki okołoporodowej w Polsce, zespołu opracowującego standard organizacyjne opieki okołoporodowej w Polsce - akt prawny regulujący prawa kobiet w ciąży, porodzie i połogu.

Ewa Wietrak  - kapituła konkursu ANIOŁY RODZIĆ PO LUDZKU

Ewa Wietrak

Z wykształcenia farmaceutka, z zamiłowania Promotorka Karmienia Piersią, naukowo zakręcona na punkcie mleka kobiecego. Lubi angażować się w akcje społeczne szczególnie te edukacyjne związane z karmieniem piersią („Mleko Mamy Rządzi”, „Koniec Zabawy w Chowanego”).

Dodatkowo próbuje zgłębiać naukowo, dlaczego geny nie są naszym przeznaczeniem. Na co dzień menadżerka w Nutropharmie i mamadżerka w domu. Obie funkcje uwielbia. O właściwy poziom endorfin w jej życiu dbają dzieci i dwa puchate króliki. Jakiś czas temu odkryła, że mięso jest be i bardzo sobie to odkrycie ceni.